יום חמישי, 30 ביוני 2016

לפני שאפול

לפני שאפול / לורן אוליבר
כנרת זמורה ביתן, 2013.
364 עמודים.מכירים את הסרט "לקום אתמול בבוקר" בכיכובו של ביל מארי? אם כן ואהבתם - הספר הזה הוא בדיוק בשבילכם. אם אתם לא מכירים את הסרט - רוצו לצפות, בלי קשר. 
הספר הזה בנוי באותו אופן: גיבורת הספר חווה את יום האתמול שוב ושוב ושוב, וכמו תמיד בסיפורים מהסוג הזה - בכל פעם היא מגלה דברים חדשים על עצמה ועל סובביה, מזוויות חדשות שהולכות ומספרות את הסיפור השלם. אישית - זהו אחד הסגנונות האהובים עליי, כך שהספר הזה היה הימור די בטוח מבחינתי.

מתוך התקציר הרשמי:
לסמנתה קינגסטון היה הכול: החבר הכי שווה בעולם, שלוש חברות מדהימות, והרבה כבוד בתיכון שלה. יום שישי ה-12 בפברואר היה אמור להיות עוד יום נפלא בחייה. אבל הוא הופך להיות יומה האחרון.

ואז היא מקבלת הזדמנות נוספת. שבע הזדמנויות, בעצם. לחיות שוב ושוב את יומה האחרון במהלך שבוע מופלא אחד. אט אט היא תפענח את התעלומה האופפת את מותה, תבין את ערכם האמיתי של הדברים שהיא עלולה לאבד, ותגלה את כוחה לשנות לא רק את חייה אלא גם את חייהם של אחרים. 

ומה יש לי להוסיף?
אתם לא הולכים להתאהב בסאם. כי זה לא רק שהיה לה הכל - היא מרשעת. ממש מרשעת. היא שייכת למלכות הכיתה האלה שרומסות ודורסות כל מה שנקרה בדרכם, כל מי ששונה מהן או "לא בא להן טוב". היא הביצ' הקלאסית. אבל לאט לאט היא והסיפור שלה יכבשו אתכם, תקראו בנשימה עצורה, ולא תצליחו להניח את הספר מהיד.

כתיבה קולחת וסוחפת, ביצוע מחודש במבנה מוכר שתמיד עובד.
ספר יחיד. 
ואם עוד לא הבנתם - מומלץ בחום!


נ.ב. על הדרך: אם אתם אוהבים את הסגנון - אני ממליצה בחום גם על סרט האקשן העתידני "קצה המחר", בכיכובו של טום קרוז.

אין תגובות:

פרסום תגובה