יום רביעי, 29 ביוני 2016

ללכת בדרכך

ללכת בדרכך / ג'וג'ו מויס
הוצאת ידיעות ספרים. 407 עמודים.


במשך חודשים סירבתי לקרוא את הספר הזה. הוא היה להיט, רב-מכר, ואני - הדובי לא-לא. לא ידעתי מה קורה בו, אבל הקוראים בספריה אמרו שהוא עצוב. אז נמנעתי. אפילו כשאמרו שתיכף ייצא סרט - מיאנתי להיכנע. ממש התעקשתי.
אבל אז החלטתי שאני רוצה לצפות בסרט, וזה נדיר שאני צופה בסרט שמבוסס על ספר מבלי לקרוא אותו קודם. אז לקחתי אותו מהספריה, נתתי לו צ'אנס, ו... התאהבתי ונסחפתי תוך שני עמודים. הכתיבה כובשת ופשוט לא יכולתי לעצור, למרות שבשלב הזה כבר ידעתי מה הולך לקרות. הספר כתוב כל כך טוב - שהספוילר לא באמת קלקל לי אותו.

דמויות ראשיות: לואיזה קלרק, וויל טריינר.

מתוך התקציר:
ללואיזה קלרק בת ה-27 אין ברירה: בית הקפה שבו עבדה סגר את שעריו בהתראה קצרה, ובהיותה המפרנסת היחידה במשפחתה היא נאלצת לקבל על עצמה את העבודה האחת המוצעת לה: לטפל בגבר צעיר שנותר משותק בארבע גפיו לאחר תאונת דרכים.

אני לא רוצה להוסיף יותר מדי על מה שכבר נאמר, כי כל מילה עלולה לספיילר את הספר (למרות שכפי שאמרתי - כלום לא יכול להרוס את הספר הנפלא הזה). אגיד רק שלואיזה נשארת קרובה לבית, אבל יוצאת למסע מרגש, שלוקח אותה למקומות בלתי צפויים שיסעירו את כל נימי נפשכם.
כריכת הספר החדשה, בהשראת הסרט

הספר כתוב נפלא, שזור בהומור, ולא מעט אמירות ומסרים שאפשר לקחת איתנו לחיינו שלנו וללמוד מהם המון על נחישות, חברות, אהבה ואופטימיות. והוא גם מעלה תהיות מוסריות ולא פשוטות בנושא רגיש וכאוב, שאין בו שחור ולבן ואין לו תשובה נכונה או שגויה. לא תצליחו להימנע מלשאול את עצמכם מה אתם הייתם עושים.


שורה תחתונה: ספר שיחדור ללבכם ולא יעזוב אותו לעולם. אל תפספסו אותו.


ועכשיו הסרט: לאחרונה עובד הספר לסרט, והוא רץ בימים אלה בקולנוע. מחברת הספר הייתה מעורבת בכתיבת התסריט.


צפו בטריילר לסרט:

אין תגובות:

פרסום תגובה